Jak sprawić, żeby wybielanie było efektywne i przede wszystkim bezpieczne? Bazą bezpiecznego wybielania jest konsultacja z dentystą. Już teraz wiemy wszystkie babcine sposoby, chociaż na pierwszy rzut oka dają efekt, w rzeczywistości rysują szkliwo i często drażnią dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy doradzi, która technika z tych polecanych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Oprócz tego oceni zdrowie jamy ustnej i dowie się, czy przed zabiegiem wybielania konieczne będzie najpierw naprawa.
Bez względu na metody wybielania , należy zatroszczyć się, by kupowane były one zaufanych źródeł. Szeroko dostępne żele czy nakładki wybielające warto nabyć w zaufanych punktach albo z polecenia stomatologa. Super promocje nie gwarantują bezpiecznego wybielenia zębów. Dlatego lepiej udać się na fachowe wybielanie w klinice stomatologicznej. Dzięki temu mamy pewność, że stomatolog stosuje certyfikowane wyroby, a dzięki swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.
Warto dodać, że wybielanie nie działa od razu. Na przykład wybielanie metodą nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie lampą przyniesie prędki rezultat, ale należy mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą stać się nadwrażliwe. Zwykle tuż po wybielaniu należy też stosować tzw. białą dietę, żeby nie popsuć uzyskanego rezultatu. Jeśli utrzymamy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania będzie utrzymywał się na długo.