Białe plomby stomatologiczne

dentysta pokazuje jak dbać o implanty zębów po zabiegu wszczepienia
Jak właściwie powinno się pielęgnować implanty zębowe?
11 sierpnia, 2020
Czy warto stosować płyn do płukania jamy ustnej? - Dentysta
Z jakiego powodu należy używać płyn do płukania jamy ustnej?
18 sierpnia, 2020
Show all

Białe plomby stomatologiczne

wypełnienie kompozytowe w gabinecie - Dentysta

Ze względu na co wypełnienie kompozytowe zęba okazało się tak popularne przez stomatologów? Wcześniej aplikowane amalgamatowe plomby wyróżniał ciemno-szary kolor, dlatego było one mało estetyczne, a do tego wśród opinii pojawiły się głosy, że zawarta w tego typu plombach rtęć może szkodzić. Materiałem, który wyparł plomby amalgamatowe} zostały więc plomby kompozytowe.

Główną zaletą wypełnień kompozytowych jest estetyczny wygląd. Stomatolog może bez problemu dostosować ich kolor do indywidualnego koloru zębów, dzięki czemu plomby kompozytowe są prawie niewidoczne. Dlatego świetnie spisują się również jako wypełnienie najbardziej widocznych zębów. Poza wysoką estetyką, białe plomby cechują się również wytrzymałością . Szczelnie przywierają do tkanki zęba, co sprawia, że trudniej o powstawanie próchnicy w zagłębieniach. Do najważniejszych plusów wliczamy również możliwość łatwego przybierania kształtu w trakcie aplikowania takiej plomby. Dzięki temu stomatolog dostosowuje plombę do zęba, dlatego oszczędza znaczną część zdrowej tkanki.

Wypełnienia kompozytowe są także bardzo bezpiecznym surowcem, a ich cena nie jest zbyt wygórowana. Ze względu na wysoką estetykę wypełnień kompozytowych, białe plomby są znacznie chętniej wybierane przez dentystów. Po założeniu oraz utwardzeniu doskonale {zespajają|łączą| się z zębami oraz służą przez wiele lat. Z tego powodu wzrosła ich popularność i obecnie są najczęściej stosowane w klinikach dentystycznych.