Co należy robić po implantacji zębów? Zabieg implantacji jest dość wymagający dla pacjenta. Naprawa dziąseł oraz przyjęcia przez organizm implantu potrzebuje czasu, dlatego osoba pójdzie na taki zabieg musi być szczególnie ostrożna. Kilka dni po zabiegu formuje się opuchlizna dziąseł, co koniecznie trzeba łagodzić okładami z lodu. Można też zastosować specjalne żelowe woreczki z apteki do mrożenia w lodówce.
Na początku najlepiej również zrezygnować bardzo ciepłych pokarmów i wypróbować półpłynną dietę. Nie wolno używać obszaru jamy ustnej, w której zaaplikowano implant, by dziąsło mogło naprawiać się w spokoju. Stomatolodzy odradzają również sprawdzanie językiem albo miejsca implantu, by nie dopuścić do podrażnień lub zakażenia. Należy również odłożyć papierosy i alkohol, ze względu na to, że wydłużają czas gojenia się dziąseł. Ponadto co najmniej na czas mniej więcej miesiąca nie należy podejmować fizycznego wysiłku.
Szczególnie istotne w tym przypadku jest wypełnianie zaleceń dentysty. Zwłaszcza w stosunku do pobierania antybiotyków oraz leków przeciwbólowych. Samodzielne zwiększanie lub pomniejszanie dawek bez zgody lekarza może stać się niebezpieczne dla zdrowia. Dobrze również płukać jamę ustną stworzonymi w tym celu płukankami. Mają one zastosowanie odkażające, łagodzące i przeciwbakteryjne. Natomiast w ciągu szorowania zębów, trzeba unikać miejsca zabiegu, a zęby szorować miękką szczoteczką.
Obowiązkowe jest również uczęszczanie na wizyty kontrolne oraz odwiedzanie dentysty, kiedy tylko wystąpią przejmujące objawy.