Co robić, by dobrze przygotować się do wyrwania zęba?

Jakie są fazy przygotowywania protetycznego mostu
13 marca, 2021
Co sprawia, że oczyszczanie języka jest istotne?
14 marca, 2021
Show all

Co robić, by dobrze przygotować się do wyrwania zęba?

Ekstrakcję zęba zazwyczaj zaleca się w trudnych sytuacjach, jeśli naprawienie zepsutego zęba jest niemożliwe. Dentysta usuwa także zęby jako etap na przykład w czasie leczenia implantologicznego lub ortodontycznego, jeśli usytuowanie zębów wymaga powiększenia przestrzeni w jamie ustnej. Nowoczesne wykorzystywane znieczulenia w gabinetach stomatologicznych sprawiają, że wyrwanie zęba nie boli, ale lepiej mieć na uwadze to, że po wyjściu od dentysty mogą pojawić się pewne dolegliwości. Dlatego najlepiej przyszykować się do ekstrakcji zęba.

Choć zabieg usunięcia zęba nie jest skomplikowany, dentysta za każdym razem poleca rozwagę. Po usunięciu zęba często występuje gorsze samopoczucie, ze względu na to lepiej przemyśleć dzień wizyty i w razie potrzeby zwrócić się o wsparcie kogoś bliskiego. Kilka dni przed i po zabiegu lepiej nie używać papierosów i nie spożywać alkoholu. Po wyrwaniu zęba nie należy jeść ani pić co najmniej przez 2-3 godziny, dlatego  lepiej zjeść pożywny posiłek przed wizytą na fotelu u stomatologa. Dobrym pomysłem jest również przygotowanie wskazanych przez stomatologa leków, płukanek i antybiotyków. To one wspierają proces zasklepienia się rany i powrotu do pełnego zdrowia, dlatego lepiej je przygotować. Na samą wizytę na fotelu u stomatologa należy przyjść z bardzo dokładnie umytymi zębami.

Poprzez przygotowanie zabieg ekstrakcji zęba odbędzie się sprawnie i szybko. Pacjent poczuje się spokojnie. Dentysta dopilnuje, by wyrwanie zęba było całkowicie bezpieczne.