Co sprawia, że oczyszczanie języka jest istotne?

Co robić, by dobrze przygotować się do wyrwania zęba?
14 marca, 2021
Trwałe implanty stomatologiczne
15 marca, 2021
Show all

Co sprawia, że oczyszczanie języka jest istotne?

Zdrowie jamy ustnej to przede wszystkim skrupulatne oczyszczanie zębów z pozostałości pokarmów. Nie wolno pomijać tego, że bakterie zbierają się tak samo na powierzchni zębów, jak i wszędzie w jamie ustnej. Samo mycie zębów nie usuwa zatem 100% bakterii. Z uwagi na strukturę języka, bakterie łatwo się na nim odkładają. Z tego powodu dentyści powtarzają, że pragnąc całkowicie troszczyć się o jamę ustną, trzeba systematycznie czyścić także język. Wszystko dlatego, że kiedy bakterie stale gromadzą się w jamie ustnej wywołują problemy ze zdrowiem zębów.

Niektóre szczoteczki do zębów zaopatrzone są w specjalne gumowe elementy wskazane do oczyszczania języka. Element szczoteczek, który wspiera zachowanie czystości języka dołączany jest tak samo w przypadku sonicznych szczoteczek do zębów (np. w postaci specjalnej końcówki), jak i w przypadku nieelektrycznych szczoteczek. Do oczyszczania języka dentyści wskazują dostępne w aptekach czyściki lub skrobaczki, najczęściej wykonywane z gumy, jakie efektywnie eliminują bakterie z języka.

Metoda czyszczenia języka jest prosta. Starczy wykonywać koliste ruchy i z prawa na lewo tak, aby całkowicie usunąć bakterie. Do tego można również posłużyć się pastą do zębów, a końcowy rezultat warto poprawić płukanką do ust. Tego typu kroki skutecznie oczyszczają zęby, dziąsła i język z bakterii i są doskonałym elementem higieny. Dla utrzymania pełnej higieny najlepiej umawiać się na częste kontrole u dentysty.