Co zrobić, żeby mieć białe zęby?

Czy aparat ortodontyczny przeszkadza w leczeniu zębów?
27 lutego, 2021
Do czego służą licówki zębowe
28 lutego, 2021
Show all

Co zrobić, żeby mieć białe zęby?

skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą

Większość ludzi marzy o filmowym oraz całkowicie białym uzębieniu. Z tego względu wszędzie dostępne są różne sposoby wybielania, na jakie można się zdecydować. Jednym z najbardziej znanych są rzecz jasna wszelkiego rodzaju pasty wybielające . Dość dobrze usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie psują szkliwa. Równie znane są lakiery, paski oraz wybielające żele do samodzielnej aplikacji. Można kupić je na przykład w aptece albo w sklepach, ale z reguły to dość niedokładny sposób rozjaśniania zębów. Przed wszystkim w obszarze między zębami.

Nie każdy ma świadomość, że skutecznym sposobem przywracania bieli zębów jest porządne oczyszczenie ich w gabinecie stomatologicznym na przykład przez zabieg piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje przywrócenie bieli zębów. Kolejnym sposobem wykonywanym w gabinecie stomatologicznym są też specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych dostępnych w aptece tym, że są na wymiar dopasowane do pacjenta na bazie odcisku jego zębów. Pacjent samodzielnie zakłada nakładki po wizycie u stomatologa oraz stosuje zgodnie z wytycznymi stomatologa.

Najlepsze, profesjonalne wybielanie zębów działa dzięki naświetleniu ich wymyślonymi do tego nowoczesnymi lampami. Taki sposób wybielania przynosi świetne efekty już po jednym razie. W wypadku bardzo przebarwionych albo zniszczonych zębów, skutecznym sposobem jest zakrycie ich licówkami. Licówki nakryją naturalne zęby oraz dadzą im biały kolor.