Cyfrowy projekt uśmiechu

Usuwanie ósemek kłopotliwy ząb mądrości
9 lutego, 2021
Resekcja wierzchołka korzenia  w chirurgii zębowej
10 lutego, 2021
Show all

Cyfrowy projekt uśmiechu

Digital Smile Design w skrócie DSD to nowoczesna technologia, za pomocą której rezultat zabiegów dentystycznych może zostać ukazany pacjentowi zanim zdecyduje się na rozpoczęcie leczenia. Metoda ta opiera się na cyfrowej wizualizacji nowego uśmiechu, współtworzonej z samym pacjentem. Osoby, które wezmą udział w leczeniu z użyciem nowoczesnej technologii Digital Smile Design, będą włączone w cały proces tworzenia. To daje możliwość uwzględnienia w projekcie wszystkich oczekiwań pacjenta oraz jego pełną kontrolę nad kolejnymi działaniami i ostatecznym efektem, jaki zostanie uzyskany.

Przed rozpoczęciem pracy, lekarz stomatolog przeprowadza indywidualny wywiad z pacjentem, którego ustalenia będą fundamentem dla tej metody. Digital Smile Design powstaje w oparciu o wykonywane zdjęcia fotograficzne, na których będą przeprowadzone cyfrowe zmiany, przedstawiające porównanie uśmiechów pacjenta przed zabiegami stomatologicznymi oraz po ich zakończeniu. Ta metoda doskonale ukazuje efekty końcowe działań dentysty, zanim pacjent postanowi wykonać jakiekolwiek kroki związane z leczeniem .

Digital Smile Design jest swojego rodzaju planem leczenia sporządzanym w nowoczesny, komputerowy sposób. Każdy projekt jest tworzony z najwyższą starannością, na miarę osobistych potrzeb oraz jest dostosowany do cech fizycznych i osobowości pacjenta. Uśmiech, jaki będzie pasował jednemu pacjentowi, nie musi pasować u innego, a przecież wszyscy pacjenci zasługują na swój wspaniały uśmiech. Metoda Digital Smile Design wykonana przez wyspecjalizowanego stomatologa dostosuje uśmiech do każdego.