Czy fachowe wybielanie zębów w klinice stomatologicznej lampą wybielającą u wszystkich jest skuteczne?

Wybielanie zębów – najbezpieczniej w gabinecie stomatologicznym
8 marca, 2021
W jakich sytuacjach jedynym co uratuje ząb jest leczenie kanałowe?
9 marca, 2021
Show all

Czy fachowe wybielanie zębów w klinice stomatologicznej lampą wybielającą u wszystkich jest skuteczne?

Wybielanie zębów, szczególnie profesjonalnymi technikami od stomatologa oceniane jest jako najtrwalszy wśród efektywnych działań estetycznych w stomatologii. Dzięki użyciu sposobu, da się bez trudu odzyskać biel zębów widoczniejszą o kilka tonów. Z reguły wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających się ze stosowania np. kolorowej diety. Bywa jednak tak, że zabiegi wybielające okażą się bezowocne.

Kiedy wybielanie zębów nie działa? Usunięcie przebarwień pochodzących z diety pozwoli odkryć naturalny odcień zębów, które często nie są do końca białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na stałe zmieniają barwę na przykład z powodu używanych leków lub w wypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie osiągniemy pożądanej bieli preparatami wybielającymi zęby, ani profesjonalnym wybielaniem w gabinecie stomatologicznym.

Co, kiedy wybielanie zębów nie działa? Wtedy proponujemy inne zabiegi estetyczne u stomatologa. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licówek stomatologicznych. Te niewielkie nakładki, jakie trwale aplikujemy na zęby, mają sporo plusów. Poza tym, że możemy dostosować ich barwę do chęci pacjentów, za pomocą licówek dentysta może dokonać także niewielkiej poprawy kształtu zębów (na przykład maskowanie diastemy). Z uwagi na to trzeba przed wybielaniem zębów skontaktować się ze stomatologiem, żeby stwierdził, jaka metoda będzie najbardziej skuteczna.