Czy leczenie kanałowe jest lepsze od wszczepienia implantu?

kto może mieć implanty zębów od dentysty
Kiedy dentysta nie wszczepi implantu?
5 maja, 2020
zalecenia dentysty po zabiegu wszczepienia implantów
Zalecenia po zabiegu wszczepienia implantu zębów
22 maja, 2020
Show all

Czy leczenie kanałowe jest lepsze od wszczepienia implantu?

leczenie kanałowe a implant - jaki zabieg u dentysty jest lepszy

Głównym celem leczenia kanałowego jest kuracja zaatakowanej bakteriami miazgi zęba. Ten typ leczenia uznaje się za jeden z najtrudniejszych zadań lekarza endodonty wykonującego leczenie kanałowe, ale znaczna część realizowanych pod mikroskopem zabiegów przynosi oczekiwane rezultaty. Leczenie kanałowe jest sposobem na uratowanie naturalnego zęba. Za sprawą ogromnej efektywności tego zabiegu, obecnie możliwe jest uratowanie zębów, które jeszcze kilka lat temu były po prostu wyrywane.

Jeśli chodzi o implanty są one niezwykle trwałe, a nałożone na nich mosty czy korony protetyczne wiernie przypominają naturalne zęby. W głównej mierze, jeżeli pacjent odpowiednio troszczy się o higienę jamy ustnej, implanty służą dożywotnio i są jednymi z najtrwalszych technik wypełnienia dziury po utraconym zębie. Dzięki leczeniu kanałowemu ząb w większości pozostaje naturalny. Rolą dentysty jest jedynie rekonstrukcja korony zębowej. Jeśli chodzi o usuwanie zębów uzupełnienie miejsca jest potrzebne z uwagi na zdrowie jamy ustnej.

Dobrze jest też spojrzeć na koszty. Chociaż obie techniki są bardzo skuteczne, a za ich sprawą pacjent znów może cieszyć się zdrowym uśmiechem bez bólu, koszty leczenia kanałowego są niższe w porównaniu do zabiegu wszczepienia implantu. Przed podjęciem decyzji, jak zaradzić na problem bolącego, głęboko zniszczonego zęba, trzeba się ocenić razem z dentystą, które rozwiązanie będzie najwłaściwsze.