Czy szczoteczka soniczna jest lepsza od zwykłej?

Co warto wiedzieć o implantach?
22 lutego, 2021
Ósemki sprawiają kłopot
23 lutego, 2021
Show all

Czy szczoteczka soniczna jest lepsza od zwykłej?

Soniczna szczoteczka to współcześnie najlepsza szczoteczka , obiecująca skuteczną higienizację jamy ustnej. Jej działanie bazuje na sile fal dźwiękowych, co przynoszą wspaniałe efekty. Zazwyczaj szczoteczka soniczna robi ponad 40 000 pulsacyjno-wymiatających ruchów w ciągu minuty. Technika fal dźwiękowych sprawia, że efektywność szczoteczki sonicznej jest wyjątkowo wysoka. To zapewnia znaczną przewagę w zestawieniu z innymi szczoteczkami .

Podczas mycia soniczną szczoteczką, wytwarzane są bąbelki powstające z pasty do zębów oraz ze śliny. Tak kształtuje się piana, która dochodzi do większości trudno dostępnych miejsc. Ponadto ten sposób pozwala na absolutne użycie właściwości i składników zawartych w paście. Taka technika o wiele łatwiej usuwa brud i osad, co sprawia, że pozostałości pokarmu nie gromadzą się na zębach. A im skuteczniejsze i staranniejsze mycie zębów, tym zdrowsza jama ustna. Z tego powodu soniczną szczoteczkę proponują dentyści.

Dodatkowo w wielu sonicznych szczoteczkach zastosowano funkcje, które pomagają mierzyć czas szczotkowania i natężenie nacisku. Taki typ szczoteczki jest też delikatny dla dziąseł. Dba o nie, zapobiegając mechanicznym uszkodzeniom, a także posiada możliwość masażu. To wyjątkowo istotne przy nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Soniczną szczoteczkę można kupić też w wersji dla dzieci.