Czy warto używać szczoteczki sonicznej?

aparat retencyjny w ortodoncji, kiedy dentysta zleca noszenie retainera
Retainer, czyli aparat retencyjny
22 kwietnia, 2020
kto może mieć implanty zębów od dentysty
Kiedy dentysta nie wszczepi implantu?
5 maja, 2020
Show all

Czy warto używać szczoteczki sonicznej?

dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza zdaniem dentystów

Soniczna szczoteczka do zębów to na ten moment najlepsza szczoteczka do zębów, zapewniająca skuteczną higienę jamy ustnej. Jej skuteczność opiera się na mocy fal dźwiękowych, co dają wspaniałe rezultaty. Zwykle szczoteczka soniczna do zębów robi mniej więcej 40 000 pulsacyjno-wymiatających ruchów na minutę. Technologia fal dźwiękowych sprawia, że efektywność sonicznej szczoteczki do zębów jest wyjątkowo wysoka. To oznacza pewną przewagę w zestawieniu z innymi szczoteczkami do zębów.

W trakcie szorowania szczoteczką soniczną, wytwarzane są bąbelki złożone ze śliny i pasty do zębów. Tak formuje się piana, która dochodzi do wszystkich trudno dostępnych obszarów. Co więcej ten sposób pozwala na pełne zastosowanie substancji zawartych w paście. Taka technika o wiele łatwiej usuwa brud i osad, co sprawia, że resztki jedzenia nie odkładają się na zębach. A im efektywniejsze i dokładniejsze oczyszczanie zębów, tym bezpieczniejsza jama ustna. Z tego powodu szczoteczkę soniczną do zębów proponują dentyści.

Dodatkowo w wielu szczoteczkach sonicznych dostępne są funkcje, które pomagają kontrolować długość szczotkowania i siłę nacisku. Taki typ szczoteczki jest również delikatny dla dziąseł. Troszczy się o nie, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także zawiera funkcję masażu. To bardzo istotne przy nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Soniczną szczoteczkę do zębów można kupić też dla dzieci.