Czy wszczepienie implantu jest lepsze od leczenia kanałowego?

Przyczyny krwawienia dziąseł
24 lutego, 2021
Co następuje po skończeniu leczenia aparatem na zęby?
25 lutego, 2021
Show all

Czy wszczepienie implantu jest lepsze od leczenia kanałowego?

Podstawowym celem leczenia kanałowego jest kuracja zaatakowanej bakteriami miazgi zęba. Taki typ leczenia uznaje się za jeden z najbardziej skomplikowanych zadań stomatologa endodonty zajmującego się leczeniem kanałowym, jednak znaczna część realizowanych z pomocą mikroskopu zabiegów gwarantuje pożądane rezultaty. Leczenie kanałowe daje możliwość uratowania naturalnego zęba. Dzięki udowodnionej skuteczności tego zabiegu, w tych czasach możliwe jest uratowanie zębów, które jeszcze kilka lat temu były po prostu wyrywane.

Tymczasem implanty są bardzo wytrzymałe, a zamocowane na nich mosty czy korony protetyczne wiernie oddają naturalne zęby. W głównej mierze, jeśli pacjent odpowiednio troszczy się o higienę jamy ustnej, implanty służą dożywotnio oraz są jednymi z najwspanialszych rozwiązań wypełnienia luki po utraconym zębie. Dzięki leczeniu kanałowemu ząb w większości pozostaje naturalny. Rolą dentysty jest zaledwie odnowa korony zębowej. Jeśli chodzi o usuwanie zębów wypełnienie luki jest potrzebne ze względu na zdrowie całej jamy ustnej.

Dobrze jest też spojrzeć na koszty. Choć obie techniki są bardzo efektywne, a dzięki nim pacjent nadal może cieszyć się pięknym uzębieniem bez bólu, koszty leczenia kanałowego są niższe od zabiegu wstawienia implantu. Przed ostateczną decyzją, co z robić w przypadku bolącego, głęboko zniszczonego zęba, trzeba się zastanowić wspólnie z dentystą, które rozwiązanie okaże się najlepsze.