Fluoryzacja zębów Toruń

piaskowanie zębów toruń
Piaskowanie zębów Toruń
24 września, 2019
Wybielanie zębów – lampa beyond Toruń
22 października, 2019
Show all

Fluoryzacja zębów Toruń

Zachowanie zdrowych zębów jest zależne od regularnych wizyt w klinice stomatologicznej, naprawy wszystkich ubytków, leczenia stomatologicznego oraz od odpowiedniej profilaktyki jamy ustnej. Zdrowe i zadbane zęby można też wspierać oraz dodatkowo chronić przed powstawaniem chorób oraz pomnażaniem się bakterii. Jednym ze sposobów używanych przez stomatologów, jest fluoryzacja zębów, a jej głównym celem jest ochrona przed nadwrażliwością i próchnicą.

Fluoryzacja zębów wykonywana jest przez stomatologa lub dyplomowane higienistki stomatologiczne i polega na nakładaniu bezpośrednio na zęby specjalnego specyfiku – pianki lub żelu – z wysokim nasyceniem fluoru w składzie. Fluoryzacja nie powoduje żadnego dyskomfortu, ale za to wzmacnia szkliwo oraz zwiększa jego odporność na kwasy i bakterie wywodzące ze spożywania pokarmów i napojów. Co więcej pozytywnie wpływa na remineralizację (odbudowę) szkliwa, w miejscach z drobnymi ubytkami. Fluoryzacja pomaga także w tworzeniu ochronnej bariery, dzięki czemu powstawanie kamienia nazębnego będzie trudniejsze.

Warto wiedzieć, że przyjmowanie fluoru w dużych ilościach może mieć zły wpływ na organizm, dlatego zabieg fluoryzacji powinien być wykonywany w oszacowanej przez doświadczonego stomatologa częstotliwości oraz wykonywany wyłącznie w klinice dentystycznej. Jeden zabieg zawiera bezpieczną ilość fluoru, dlatego jeśli przyjmowanie zabiegów przebiega zgodnie z zaleceniami dentysty nie nie trzeba się obawiać. Pomiędzy profesjonalnymi zabiegami fluoryzacji zębów, profilaktycznie można korzystać z past lub płukanek zawierających małe stężenia fluoru.