Ile wiesz o implantach zębów?

zalety implantów stomatologicznych
Jakie są zalety implantów stomatologicznych wstawianych w gabinecie stomatologicznym
13 lutego, 2020
próchnica zębów przyczyny i powstawanie Dentysta
Co to jest próchnica 
20 lutego, 2020
Show all

Ile wiesz o implantach zębów?

implanty zębów u stomatologa co warto wiedzieć

Implanty stomatologiczne jako efektywny środek wypełnienia miejsca po utraconym zębie, mogą być użyte przez właściwie każdego pacjenta. Aktualnie nie ma przeciwwskazań nawet w przypadku pacjentów po przebytych nowotworach czy tych z ustabilizowaną cukrzycą. Głównymi przeciwwskazaniami są ciąża oraz nałogowe palenie papierosów.

Za pomocą implantów można wypełniać nie tylko pojedyncze luki, ale też pełen komplet zębów. Implanty są również solidnym podparciem dla protez – całkowitych uzupełnień protetycznych albo mostów protetycznych. Dodatkowo wielu pacjentów wybiera aplikację implantów ze względu na ich wytrzymałość. Stomatolodzy przyjmują, że, tego rodzaju wypełnienie we prawidłowo pielęgnowanej, higienicznej jamie ustnej, posłuży pacjentowi dożywotnio. Z tego względu to niezbędne, by systematycznie szczotkować zęby.

W odróżnieniu od pozostałych protez, przed wstawieniem implantów nie ma potrzeby szlifowania naturalnych zębów i najlepiej ze wszystkich imitują naturalny wygląd koron zębowych. Dzięki nim zatrzymuje się proces zanikania kości w szczęce lub żuchwie, a przez uzupełnienie luki, pozostałe zęby zdobywają niezbędne im oparcie. Z reguły zabieg implantacji jest bezbolesny, dlatego że wykonuje się z miejscowym znieczuleniem, a samo odrzucenie implantu praktycznie się nie zdarza. Jeżeli chodzi o koszty leczenia implantami, są one ustalane w zależności od typu, ilości implantów oraz wykorzystanych materiałów.