Implanty stomatologiczne podczas jednej wizyty w klinice stomatologicznej

Dolegliwości związane z wyrzynaniem ósemek
15 marca, 2021
Co robić, by uniknąć osłabienia szkliwa zębów oraz dziąseł?
16 marca, 2021
Show all

Implanty stomatologiczne podczas jednej wizyty w klinice stomatologicznej

Wszczepianie implantów stomatologicznych można wykonywać 2 metodami. Szczególnie popularny zabieg wszczepiania implantów dwufazowych składa się na dwa etapy. W pierwszym wszczepiany jest implant stomatologiczny, w kolejnym etapie stomatolog aplikuje uzupełnienie protetyczne po absolutnym przyjęciu się implantu. Dzięki nowoczesnym metodom dostępny jest jednak sposób aplikacji implantów zębowych w w ciągu jednej wizyty, tj. implantów jednofazowych.

Implanty w ciągu jednej wizyty cechują się tym, że w trakcie pojedynczej wizyty pacjent otrzymuje zarówno implant, jak i całą odbudowę zęba. Oczywiście pełen proces wyprzedzają kompleksowe diagnostyczne badania, żeby pacjent był świadom wszelkich działań wykonywanych przez lekarza dentystę, ale wszczepienie implantu i umieszczenie korony odbywa się podczas pojedynczej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Podstawowym wymogiem do wszczepienia implantów w w ciągu jednej wizyty jest dobry stan zdrowia jamy ustnej oraz samej kości szczęki lub żuchwy w pobliżu wszczepu.

Bez względu na sposób implant i tak musi się zespoić z kością, ale przy wszczepie implantów jednofazowych cały zabieg przebiega pod nadbudową protetyczną, a pacjent może normalnie jej używać. W zależności od ilości luk i wstawianego protetycznego uzupełnienia – mostu, korony czy pełnej protezy na implantach – w trakcie integracji implantu z kością pacjent używa tymczasowego uzupełnienia protetycznego. Po pełnym połączeniu się implantu i kości stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie właściwe. Nie zmienia to jednak tego, że tymczasowa proteza bardzo dobrze sprawdza się i umożliwia uzyskanie pięknego uśmiechu w ciągu jednej wizyty.