Implanty w jeden dzień u stomatologa

Czy warto stosować płyn do płukania jamy ustnej? - Dentysta
Z jakiego powodu należy używać płyn do płukania jamy ustnej?
18 sierpnia, 2020
rodzaje i typy licówek stomatologicznych w klinice stomatologii estetycznej
Jakie są rodzaje licówek stomatologicznych zakładanych w stomatologii estetycznej
21 sierpnia, 2020
Show all

Implanty w jeden dzień u stomatologa

Przywykliśmy do tego, że leczenie w gabinecie dentystycznym z reguły rozkłada się na kilka spotkań. Zwłaszcza w trakcie zabiegów z dziedziny ortodoncji albo chirurgii stomatologicznej. W tych czasach sposoby umożliwiają stomatologom na skrócenie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie u dentysty. Dzięki współczesnym technikom implantologicznym gabinety stomatologiczne oferują możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech w ciągu jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak szybka naprawa zębów jest możliwa niemal od razu.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Nowa alternatywa dla innych odbudów protetycznych

Co to jest proteza w jeden dzień i czym różni się od innych wszczepów implantologicznych? Różnica pomiędzy typowym zabiegiem aplikacji implantów zębów w gabinecie dentystycznym, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, bazuje na sposobie umieszczania implantów. Najczęściej wszczepiane są tzw. implanty dwufazowe. Ten rodzaj stomatologicznego leczenia cechuje się tym, że po pierwsze wstawiany jest implant, potem w drugim etapie dentysta zakłada protezę. Te dwa etapy izoluje długookresowy czas osseointegracji, to jest czas, kiedy implant zrasta się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero po nim implant dentystyczny oraz kość zespoją się na dobre, nadbudowa protetyczna może zostać przyłączona przez dentystę.

W przypadku uzupełnienia zębów w jeden dzień, wykorzystywane są implanty jednofazowe, w jakich pełen proces aplikacji implantów i osadzenia protezy przebiega w jeden dzień. Należy jednak nadmienić, że procedurę wszczepienia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać całkowite badania diagnostyczne u stomatologa, żeby cały proces leczenia stomatologicznego był jak najbardziej precyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie diagnoz dentysta tworzy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, jakie posłużą do przygotowania modelu protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów dentysta przeprowadzi podczas jednej wizyty. Warunkiem osiągnięcia pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Bez tego na początku potrzebne okaże się leczenie u dentysty, by nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszą fazą leczenia implantami w jeden dzień jest kompleksowa konsultacja ze stomatologiem. Na tym etapie przygotowywane są wszelkie elementy poprzedzające właściwy zabieg. Dentysta sprawdza stan jamy ustnej i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego rolą jest też pobranie odpowiednich wycisków, na bazie których dentysta protetyk spreparuje właściwą nadbudowę protetyczną. Co więcej pacjent może wybrać parę możliwości. Ze względu na ilość braków zębowych, może zdecydować się na różne nadbudowy protetyczne. Przy mniejszych brakach sprawdzi się most protetyczny lub korona protetyczna. W sytuacji bezzębia z reguły rekomendowana przez stomatologów jest metoda umieszczenia całkowitej protezy na czterech lub na sześciu implantach techniką All on 4 albo All on 6. Na tym etapie dentysta przedstawia też koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Drugim etapem zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w klinice dentystycznej. W tej fazie dentysta wszczepia 4 lub 6 implantów zębów, a zaraz za tym od razu tymczasową odbudowę protetyczną. Dlaczego mówimy o tymczasowym uzupełnieniu? Nieważne jaką techniką – implantów jedno- czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zespoić się z kością, a na to należy przeznaczyć trochę czasu. Odbudowa protetyczna tymczasowa zapewnia pacjentowi pełen komfort i właśnie zastosowanie takiej tymczasowej protezy stomatologicznej umożliwia osiągnięcie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z stabilnym i pełnym uśmiechem w jeden dzień, jakiego może używać dokładnie tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i pozwala im na spokojny proces zespojenia z kością, a także wygląda całkiem naturalnie.

Ostatnia faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień jest po złączeniu z kością implantów, gdy tymczasową odbudowę protetyczną zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Zwykle na ten zabieg trzeba umówić się z dentystą po paru miesiącach. Ten krok również będzie wliczony w trakcie sporządzania planu leczenia dentystycznego. Właściwa proteza sporządzana jest z najwyższej jakości materiałów oraz dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że spełni swoją rolę dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie higieny oraz ciągłe konsultacje dentystyczne. Wszelkie porady lekarz dentysta przekazuje pacjentowi w czasie kontrolnych wizyt. To istotne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – All on 4 albo All on 6

Jednofazowe wszczepianie implantów najczęściej przeprowadzane jest w jednym z dwóch systemów wykorzystywanych przed stomatologów implantologów. Przeważnie stosuje się je u osób dotkniętych pełnym bezzębiem. Obie te metody są sposobem uzyskania uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na ilości implantów, na jakich będzie osadzona proteza. Do wyboru protezę można oprzeć na 4 lub 6 implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent zdecyduje się na technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich zapewnia pełną stabilizację protezy, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa ani nie wypada w ciągu mówienia lub jedzenia. Te systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają przede wszystkim tym, którzy utracili pełen łuk zębów. Dzięki zastosowaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie pomniejszone, a pacjent cieszy się swoim nowym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień