Implanty zębów rodzaje

Podcięcie wędzidełka - chirurgia stomatologiczna -zabiegi stomatologii estetycznej
Podcięcie wędzidełka
27 lipca, 2019
Leczenie kanałowe toruń - leczenie pod mikroskopem
Leczenie kanałowe zębów
4 sierpnia, 2019
Show all

Implanty zębów rodzaje

Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implantologia jest współcześnie najnowszą dziedziną stomatologii. Opiera się na uzupełnianiu i odbudowie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany indywidualnie, w szczególności z tytanu, zastępujący usunięty lub utracony wcześniej korzeń naturalny. Stomatologiczny implant zębowy umożliwia wstawienie nowej korony zębowej na miejscu brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba przyczepiana jest na dobre i dopasowywana kolorem i teksturą do innych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty stomatologiczne mogą imitować pojedyncze zęby, a także łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie jakości. Chirurg stomatolog dopasowuje najwłaściwsze z możliwych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty stomatologiczne widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY WSZCZEPIAĆ IMPLANTY ZĘBOWE ?

Wszelkie ubytki zębowe wskazuje się do natychmiastowego odbudowania. Wskutek utraty zęba zwiększa się ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą przesuwać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Dodatkowo zwiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co w przyszłości może dojść do utraty następnych zębów. Zaburzony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz trudności ze snem i mową.

Zazwyczaj implanty wstawia się w przypadku braku pojedynczych zębów lub z uwagi na walory estetyczne. Brak zębów powoduje deformację twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się szczęka, cienkie usta oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często niewygodne i przesuwają się podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest konsultacja u chirurga stomatologa, podczas której realizuje się dogłębną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie konieczne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Ważne są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich konsultacji i badań chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg jest bezbolesny. W trakcie standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog aplikuje implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Typ implantów zawsze wybiera lekarz stomatolog, a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najdłużej stosowane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długofalowy okres użytkowania. Minusem tytanowych implantów jest ich estetyka. Z reguły implant nie powinien być odkryty, zdarza się, że dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do uwidocznienia srebrnoszarego koloru implantu.

Zastępnikiem dla implantów tytanowych są cyrkonowe implanty, zwane także implantami ceramicznymi. Uznawane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zęba i są odporniejsze na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – przykładowo korozję, a także zmiany temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Implanty są przede wszystkim wytrzymałym i solidnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu redukują niepewność tak, jak jest w wypadku luźnych protez. Nie ma konieczności szlifowania , pobocznych zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Ponadto chronią przed zanikaniem kości, który następuje po stracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co umożliwia spożywanie jedzenia bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBÓW

Przed umieczczeniem implantu wymagane jest zrealizowanie szeregu badań. Lekarz stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyswaja implanty, jednak istnieje sporo przeciwskazań.

Całkowitym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia wyniszczające organizm: AIDS, nowotwory, alkoholizm, narkomania. Także dolegliwości jamy ustnej i przyzębia, na przykład parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i dlatego istnieje ryzyko odrzucenia. Właściwy zabieg minimalizuje to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tknanek i zasinienie. Może wystąpić również ból, na który przepisuje się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa .

KOSZT IMPLANTÓW

Wszczepienie implantów to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Oscylują między 1 800 do nawet 4 000 zł za jedną śrubę. Do kosztu trzeba również doliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, łącznika protetycznego, śruby gojącej oraz korony protetycznej. Ceny koron też są rozbieżne i zależne od ich typu. Im trwalsze i estetyczniejsze tym cena rośnie. Może to być wydatek rzędu od 600 do 1 200 zł.

W przeliczeniu cena pełnej procedury sięga od 4 ,5 do 10 tysięcy.

Więcej dowiecie się na Implanty Toruń