Jak dbać o higienę zębów

Zabieg aplikacji implantów zębowych
13 lutego, 2021
Etapy leczenia zachowawczego w gabinecie stomatologicznym
14 lutego, 2021
Show all

Jak dbać o higienę zębów

Okazuje się, że nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób odpowiednio troszczyć się o zdrowie jamy ustnej. Niewiele osób pilnuje częstego mycia zębów. Aby zatrzymać zdrowie i czystość zębów konieczne jest szorowanie zębów co najmniej dwukrotnie w ciągu dnia przez dwie lub trzy minuty. Jednak najbardziej polecane przez stomatologów jest szczotkowanie zębów po wszystkich posiłkach. Dzięki systematycznemu myciu zdecydowanie łatwiej zapobiegać powstawaniu próchnicy zębów, zbieraniu się kamienia nazębnego czy rozwojowi nieciekawych chorób przyzębia i dziąseł.

Często choroby jamy ustnej nie wynikają ze zbyt rzadkiej higieny, ale z niewystarczającej wiedzy. Niewielu z nas wie, w jaki sposób odpowiednio szorować zęby szczotką oraz w jaki sposób stosować nici stomatologicznych. Bywa tak, że pacjenci systematycznie oczyszczają zęby, jednak nie robią tego zbyt dokładnie. Z tej przyczyny w  gabinetach dentystycznych, wykonywany jest instruktaż właściwej higienizacji jamy ustnej. Przedstawia go przeszkolona higienistka stomatologiczna obok zabiegów wzmacniających i oczyszczających zęby.

Dzięki takiemu instruktażowi pacjenci uczą się techniki szczotkowania oraz korzystania z nici stomatologicznych, a także błędy, które dotąd wykonywali w trakcie codziennej higienizacji. Trzeba wiedzieć, że wszelkie podejmowane działania, których zadaniem jest utrzymanie zdrowia zębów, pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem na dłużej.