Jak właściwie powinno się pielęgnować implanty zębowe?

Znieczulenie u dentysty - rodzaje i zastosowania znieczuleń w gabinecie stomatologicznym
Rodzaje znieczulenia wykorzystywane u dentysty
7 sierpnia, 2020
wypełnienie kompozytowe w gabinecie - Dentysta
Białe plomby stomatologiczne
14 sierpnia, 2020
Show all

Jak właściwie powinno się pielęgnować implanty zębowe?

dentysta pokazuje jak dbać o implanty zębów po zabiegu wszczepienia

Stomatolog żadnemu pacjentowi nie musi powtarzać, z jakiego powodu konieczna jest higiena zębów. Natomiast pacjenci, którzy zdecydowali się na wszczepienie implantu stomatologicznego, zwykle pytają w jaki sposób powinno się troszczyć się o nie, by zachowały się w dobrym stanie jak najdłużej.

Implanty zębów zastępują braki po utracie zębów oraz są jedną z popularnych oraz bardzo wytrzymałych uzupełnień protetycznych. Po odpowiednio przeprowadzonym leczeniu podstawa implantu łączy się z kością, a zamocowana na nim korona do złudzenia imituje naturalne zęby. O implanty stomatologiczne najlepiej dbać podobnie do tego, jak troszczymy się o prawdziwe zęby. Podstawą jest oczywiście szczotkowanie, chociaż dwa razy w ciągu dnia po posiłku, najlepiej delikatną szczoteczką. Warto zdecydować się na również stosowanie nici stomatologicznych oraz płukanek.

I chociaż implanty stomatologiczne nie niszczą się od próchnicy ani korozji, powinno się o nie dbać z szczególną uwagą. Unikanie mycia zębów po jedzeniu może spowodować to, że resztki jedzenia zaczną osadzać się przy linii dziąseł. To może wywołać powstawanie problemów, na skutek których dziąsła zaczną powoli osuwały się. W tym przypadku tytanowa śruba implantu zęba może się odsłonić. Pełnych zaleceń zawsze udziela stomatolog. Podczas systematycznych kontrolnych wizyt na pewno sprawdzi stan implantów oraz stan zębów. Dlatego należy przynajmniej 2 razy na rok odwiedzić klinikę dentystyczną. Poprawnie badany implant zębowy pozostaje w dobrym stanie oraz służy przez wiele lat.