Jak wybielić zęby?

RTG zębów - zdjęcie pantomograficzne u dentysty
Dlaczego potrzebne jest zdjęcie radiologiczne zębów?
16 czerwca, 2020
Licówki stomatologiczne zakładane w gabinecie stomatologicznym przez dentystę
Jak zakładane są licówki
26 czerwca, 2020
Show all

Jak wybielić zęby?

sposoby wybielania zębów w gabinecie dentystycznym

Wielu marzy o filmowym oraz białym uzębieniu. Z tej przyczyny ogólnie znane są różne metody wybielania, na jakie pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najpopularniejszych są oczywiście różne wybielające pasty . Całkiem nieźle eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie uszkadzają szkliwa. Równie powszechne są paski, lakiery oraz wybielające żele do aplikacji w domu. Można je dostać np. w aptece, ale zazwyczaj jest to nie do końca dokładny sposób wybielania zębów. Przed wszystkim w przestrzeniach między zębami.

Niewiele osób ma świadomość, że skutecznym sposobem przywracania bieli zębów jest staranne usunięcie płytki nazębnej w gabinecie stomatologicznym na przykład przez zabieg piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje rozjaśnienie zębów. Następnym sposobem możliwym u stomatologa są także specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych kupionych w aptece tym, że są indywidualnie dostosowywane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent sam aplikuje nakładki po wizycie u stomatologa oraz korzysta z nich zgodnie z ustaleniami dentysty.

Najskuteczniejsze profesjonalne wybielanie zębów działa na zasadzie naświetlania ich stworzonymi do tego nowoczesnymi lampami. Ta metoda wybielania zębów przynosi wspaniałe rezultaty w krótkim czasie. W przypadku mocno przebarwionych albo zniszczonych zębów, dobrym sposobem jest zakrycie ich licówkami. Licówki osłonią naturalne zęby pacjent oraz dadzą im biały kolor.