Jakie są korony zębowe na implanty zębów?

Resekcja wierzchołka korzenia  w chirurgii zębowej
10 lutego, 2021
Prostowanie zębów może być niewidoczne
11 lutego, 2021
Show all

Jakie są korony zębowe na implanty zębów?

Odpowiedzią na potrzeby pacjentów z brakiem zębów są zabiegi implantologii, czyli aplikowania sztucznych zębów w miejscu albo miejscach, z których z różnych powodów doszło do ekstrakcji zębów. O ile sam implant, stworzony najczęściej z tytanu, umieszcza się w kości szczęki i jest niewidoczny dla innych osób, tak wybór materiału na koronę zęba jest jeszcze bardziej istotny. Głównym celem sztucznej korony zęba jest szczere odwzorowanie naturalnych zębów w jamie ustnej, żeby różnica między nimi była niewidoczna.

Jednym z najdoskonalszych materiałów na koronę na implant jest cyrkon. Korony cyrkonowe cechują się wysoką trwałością oraz wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, zgodnością biologiczną, a także kolorem, który przypomina naturalne zęby. To świadczy o tym, że wielką zaletą koron cyrkonowych jest ich niezwykła estetyka, która zadowoli ceniących sobie wygląd pacjentów. Dodatkowo cyrkonowe korony nie powodują przebarwień dziąseł (co jest możliwe przy użyciu innych materiałów) oraz mało ważą, co zaniża ryzyko przeciążenia.

Innymi ważnymi walorami koron cyrkonowych na implantach jest także to, że w trakcie użytkowania, ich obecność w jamie ustnej nie zmienia smaku spożywanego pokarmu lub napojów. Dodatkowo są one niewrażliwe na działanie kwasów, wynikających z rozkładu cukrów oraz na zmiany temperatur oraz korozję. Co więcej w trakcie przeprowadzanych na całym świecie klinicznych badań, nie zaobserwowano u pacjentów żadnych reakcji alergicznych. Korony cyrkonowe na implantach posiadają więc wiele pozytywnych cech, choć ich świetna jakość mocno wpływa na cenę.