Jakie są zalety implantów stomatologicznych wstawianych w gabinecie stomatologicznym

zaciskanie zebów i bruksizm powazny problem stomatologiczny, którego nie wolno lekceważyć
Co powoduje zgrzytanie zębami
10 lutego, 2020
implanty zębów u stomatologa co warto wiedzieć
Ile wiesz o implantach zębów?
17 lutego, 2020
Show all

Jakie są zalety implantów stomatologicznych wstawianych w gabinecie stomatologicznym

zalety implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne czyli sztuczne zęby to w tych czasach jedno z najtrwalszych rozwiązań wymieniających naturalne zęby, jakie z różnych powodów pacjent stracił. Implanty dają wiele zróżnicowanych możliwości. Mogą być wykorzystywane nie tylko w poszczególnych miejscach, ale także w przypadku większych ubytków. Na implantach można też oprzeć całe protezy zębów i nadać im stabilność.

Poza odmiennymi funkcjami tym, co powoduje, że implanty są wielokrotnie używane, są ich walory. Jedną z podstawowych zalet implantów jest ich wytrzymałość. Przyjmuje się, że należycie wstawiony implant może spełniać swoją rolę nawet dożywotnio. Zgrane z tkanką kostną, pomimo przepływu lat nie tracą swojej wartości, nie niszczą się i nie powodują problemów. Dodatkowo wykorzystanie implantów to wysoki komfort . Implanty nie zmieniają miejsca i nie pozwalają, żeby np. umieszczona na nich proteza przestawiała się nieodpowiednio.

Kolejnym plusem implantów jest to, że odtworzone na implantach zęby wiernie imitują te naturalne. Trudno dostrzec różnicę, co gwarantuje ich pełną estetykę. Do wszczepienia implantów i odbudowy uzębienia, nie ma konieczności szlifowania najbliższych zębów, co mogłoby niszczyć ich szkliwo. Właściwe usytuowanie implantów pozwala na wygodny dostęp do przestrzeni międzyzębowej. A dzięki temu są wygodne w utrzymaniu higieny.

Ze względu na te zalety, implanty o wiele lepiej sprawdzają się w porównaniu do pozostałych rozwiązań protetycznych.