mocne strony implantów stomatologicznych wstawianych u stomatologa

Zęby leczone kanałowo pod mikroskopem
15 lutego, 2021
Skąd bierze się próchnica zębów
16 lutego, 2021
Show all

mocne strony implantów stomatologicznych wstawianych u stomatologa

implanty zębów u stomatologa co warto wiedzieć

Sztuczne zęby czyli implanty stomatologiczne to współcześnie jedno z najlepszych rozwiązań wymieniających naturalne zęby, jakie z różnych czynników zostały utracone przez pacjenta. Implanty dają wiele różnych możliwości. Mogą być używane nie tylko w pojedynczych miejscach, ale również przy okazji obszerniejszych ubytków. Na implantach można też oprzeć całe protezy zębowe oraz nadać im stabilność.

Poza odmiennymi zastosowaniami tym, co wpływa na to, że implanty są szeroko wykorzystywane, są ich mocne strony. Jedną z największych zalet implantów jest ich odporność. Przyjmuje się, że właściwie wstawiony implant może posłużyć nawet całe życie. Zgrane z tkanką kostną, mimo przepływu lat nie tracą swojej trwałości, nie niszczą się oraz nie sprawiają kłopotów. Ponadto zastosowanie implantów to wysoki komfort . Implanty nie zmieniają miejsca oraz nie pozwalają, aby np. umieszczona na nich proteza przestawiała się nieodpowiednio.

Kolejnym mocnym punktem implantów jest to, że odbudowane na implantach zęby ściśle imitują te naturalne. Trudno dostrzec różnicę, co potwierdza ich pełną estetykę. Do zaaplikowania implantów oraz odbudowy uzębienia, nie potrzeba szlifowania sąsiednich zębów, co mogłoby niszczyć ich szkliwo. Odpowiednie umieszczenie implantów daje prosty dostęp do przestrzeni między zębami. A dzięki temu są łatwe w zachowaniu higieny.

Z uwagi na wszystkie zalety, implanty znacznie lepiej sprawdzają się od innych rozwiązań protetycznych.