Nici dentystyczne

Licówki stomatologiczne zakładane w gabinecie stomatologicznym przez dentystę
Jak zakładane są licówki
26 czerwca, 2020
Jak wybrać dobrego dentystę? - Gabinet stomatologiczny
Cechy dobrego stomatologa
3 lipca, 2020
Show all

Nici dentystyczne

w gabinecie dentystycznym poznasz wszystkie zalety dlaczego warto stosować nici dentystyczne

Ten, kto chce jak najlepiej troszczyć się o swoje zęby, musi skierować uwagę w głównej mierze na higienie oraz częstym odwiedzaniu dentysty. Porządne mycie zębów eliminuje ryzyko pojawiania się ubytków oraz stanów zapalnych. Obok szczoteczki do zębów świetnym narzędziem do usuwania resztek jedzenia oraz płytki nazębnej są nici dentystyczne. Niestety, pomimo szerokiej dostępności oraz różności nitek, większość ludzi o nich zapomina.

Nicią stomatologiczną oczyszcza się resztki pokarmów oraz płytkę nazębną z przestrzeni międzyzębowych. Cała trudność bazuje na tym, żeby właściwie włożyć nić między zęby i używać zawsze czystego kawałka nici. Każdy ząb musi być oczyszczony pojedynczo, ruchem od dziąsła do górnej części zęba. Trzeba pamiętać o robieniu pionowych ruchów – nigdy od boku na bok. Nić stomatologiczna powinna być stale napięta oraz obejmować ząb od tyłu lub od przodu, mniej więcej w kształcie litery C.

Choć nitkowanie wydaje się łatwe, według wielu osób wymaga ćwiczeń. W wypadku wahań warto wejść do gabinetu dentystycznego. Dentysta lub higienistka stomatologiczna z pewnością przedstawi instruktarz właściwego korzystania z nici, np. podczas wizyty profesjonalnej higienizacji zębów. Warto stosować nici dentystyczne, ze względu na ich umiejętność dojścia do miejsc, gdzie często nie radzi sobie szczoteczka. Dzięki niciom zyskujemy pewność lepszej pielęgnacji zębów.