Niewidoczny aparat ortodontyczny

most protetyczny stomatologia estetyczna
Odbudowa zębów – mosty protetyczne
20 grudnia, 2019
proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta
Stabilizacja protezy na implantach
7 stycznia, 2020
Show all

Niewidoczny aparat ortodontyczny

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta

Bazowym zamiarem aparatów ortodontycznych jest wyrównywanie krzywizn zębowych, jednak znacznej części pacjentów zależy, by ten czas stał się jak najbardziej komfortowy. Jedną z najczęstszych przyczyn, przez które uciekają przed używaniem aparatu ortodontycznego jest jego kształt. Z uwagi na to opracowano nowe rozwiązania ortodontyczne. Między innymi wymyślono niewidzialny aparat na zęby – orthocaps. Ten aparat ma formę dwóch przejrzystych szyn, dopasowywanych indywidualnie do każdego pacjenta. Wyklucza to konieczność zakładania metalowych fragmentów, a jego działanie jest zbliżone do innych rodzajów aparatów ortodontycznych.

Nakładki orthocaps używając nacisku w prosty sposób przestawiają zęby na właściwe miejsce. Tak właśnie wyrównują zęby i likwidują wady zgryzu – dla przykładu stłoczenia albo diastemy. Co więcej są w pełni komfortowe i można je stosować za dnia oraz w ciągu nocy. Za sprawą ich przezroczystej struktury są praktycznie niewidoczne i wygodne, co odpowiada wielu pacjentom. W czasie stosowania przezroczystego aparatu ortodontycznego pacjenci nie mają żadnych kłopotów w komunikacji. Kolejną zaletą orthocaps jest możliwość samodzielnego wyjmowania aparatu, co znacznie upraszcza zachowanie czystości zębów.

To rozwiązanie ortodontyczne ma szerokie uznanie pośród pacjentów. Przede wszystkim tych, którzy nie chcą chwalić się stosowaniem aparatu ortodontycznego i cenią sobie wysoką estetykę.