Stomatologiczne działania chirurgii stomatologicznej zwykle wymagają procesu zrastania tkanek. Obecnie, technika pozwala stomatologom na zastosowanie systemów, które w znaczącym stopniu skracają czas przeznaczony na odnowienie tkanek. Jednym z nowocześniejszych rozwiązań jest użycie fibryny bogato-płytkowej PRF. Ta fibryna jest błoną pozyskiwaną wprost z krwi pacjenta, a zawarte wewnątrz niej białe krwinki mają pozytywny wpływ na naprawę komórek. Zastosowanie fibryny wspomaga gojenie oraz zwalczanie infekcji oraz stanów zapalnych, a także formowanie nowych naczyń krwionośnych i tkanek.
To rozwiązanie ma w stomatologii duże przeznaczenie. Między innymi szczególnie sprawdza się w trakcie zabiegów wszczepiania implantów, podnoszenia dna zatoki szczękowej lub zabiegach naprawczych. Ta metoda sprawdza się też w przypadku leczenia powikłań po usunięciu zęba, cofania się dziąseł lub leczenia kieszeni dziąsłowych. Za sprawą fibryny bogato-płytkowej tak wymagające zabiegi stomatologiczne są znacznie bardziej bezpieczne i łatwe do zaleczenia.
Zazwyczaj z jednej dawki pozyskanej krwi można pozyskać od 2 do aż siedmiu fibryn. Jest to możliwe dzięki technice specjalnego odwirowania i opracowania próbek krwi. A z uwagi na to, że próbki są pobierane wprost od pacjenta, fibryny są absolutnie zgodne i naturalne.