Odbudowa zębów – mosty protetyczne

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty – gdy nie ma już czego leczyć
28 października, 2019
orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta
Niewidoczny aparat ortodontyczny
30 grudnia, 2019
Show all

Odbudowa zębów – mosty protetyczne

most protetyczny stomatologia estetyczna

Przerwę spowodowaną usunięciem zęba trzeba uzupełnić nie tylko ze względu na wygląd uśmiechu, ale też ze względu na zdrowie jamy ustnej. Obok technik uzupełnienia przerwy takich, jak ruchome protezy lub implanty, są mosty protetyczne.

Funkcjonalność mostu protetycznego umożliwia wypełnienie dziury po wyrwanym zębie, opierając go na naturalnych zębach pacjenta. Mosty składają się z trzech cząstek: 2 filarów, czyli koron zębowych, które mocuje się na zęby obok  przerwy oraz z przęsła, które uzupełnia przerwę. Taka metoda odbudowy jest o tyle dobry, że przymocowuje się go na stałe, a to jest zdecydowanie bardziej wygodne niż na przykład zastosowanie protez ruchomych.

Warunkiem, który należy wypełnić, by można było zaaplikować most protetyczny, jest obecność pobocznych zębów, które będą podporą dla mostu. Żeby most protetyczny mógł być zastosowany stomatolog obrabia zęby pacjenta i przygotowuje je do roli podstawy.

Mosty protetyczne są na tyle komfortowe, że mocuje się je często w przypadku dziur obejmujących większą ilość zębów zamiast jednego. Mimo obaw grona pacjentów, mosty protetyczne tak przylegają do jamy ustnej, że drobinki pokarmu nie przeciskają się pod nie. To daje dużą wygodę.

Dodatkowym walorem protetycznych jest to, że stanowią wygodne wypełnienie i jednocześnie odtwarzają brakujące zęby na poziomie funkcjonalnym i estetycznym.