Oparcie całkowitej protezy na implantach

Nowe sposoby wspomagające leczenie stomatologiczne
17 lutego, 2021
Co to jest endodoncja?
18 lutego, 2021
Show all

Oparcie całkowitej protezy na implantach

Protezy są zdecydowanie wygodniejsze, kiedy są zamocowane na stałe w jamie ustnej. To sprawia, że nie wadzą w codziennych czynnościach, nie powodują bólu, nie obcierają ani nie przyciskają miękkich tkanek w jamie ustnej. Tak jak bywa korzystając z protez ruchomych. Najważniejszym wyznacznikiem odpowiedniej protezy jest jej prawidłowe dopasowanie. To niesamowicie ważny czynnik przede wszystkim przy protezach całkowitych, których używają osoby bezzębne. Nowoczesnym sposobem na osadzenie na stałe protezy, jest wsparcie jej na implantach.

Zwykle w takim przypadku całkowitą protezę opiera się na dwóch lub czterech implantach. Implanty aplikuje się w kości szczęki, gdzie muszą się zarosnąć oraz zostać zaakceptowane przez ciało. Następnie dopasowaną do pacjenta protezę opiera się na nich na stałe. Takie rozwiązanie podnosi poziom życia pacjentów oraz jest zwykle stosowaną metodą protetycznych. Dzięki temu, że implanty szybko integrują się z tkankami oraz są niezwykle wytrzymałe, taka proteza pozostaje odpowiednia na wiele lat. Dodatkowo wypełnienie braków zębów powoduje, że kości szczęki nie zanikają. To oznacza pozytywny wygląd twarzy oraz wygodę w trakcie spożywania pokarmów.

Uzupełnienie stałe unieruchomione nie pozwala, żeby resztki pokarmów gromadziły się pod protezą oraz drażniły jamę ustną. Za sprawą użycia tylko dwóch lub czterech implantów proteza jest stabilna, a ceny mniejsze niż w przypadku implantacji całkowitej.