Osadzenie protezy całkowitej na implantach stomatologicznych

Wskazówki dla osób starszych dotyczące dbania o zdrowie zębów i dziąseł
Uzupełnienie braków zębów – implanty czy proteza zębów?
10 marca, 2021
Jak dentysta przeprowadza chirurgiczna resekcja zęba ?
11 marca, 2021
Show all

Osadzenie protezy całkowitej na implantach stomatologicznych

W tych czasach implanty stomatologiczne gwarantują sporo możliwości odbudowy piękna uśmiechu. Często bywa tak, że pacjent potrzebuje wymiany kilku zębów, a nawet pełnego łuku. Implanty bardzo dobrze zastępują pojedyncze zęby, a także mogą być umieszczone za dużą ilość zębów. Obecnie istnieje również inny sposób uzupełnienia kilku usuniętych zębów. Nie jest mocno inwazyjny, a daje ten sam efekt .

Do odbudowy pełnego łuku stomatolodzy zalecają nowoczesne położenie całkowitej protezy na tylko czterech implantach. Dzięki temu dentysta minimalizuje ilość implantów, jakie będą pełniły rolę filarów dla uzupełnienia protetycznego. Taka ilość zupełnie wystarcza, a efekt jest trwały i wygodny w korzystaniu. Taka metoda znajdzie zastosowanie u osób, które nie chcą lub nie mogą mieć np. zwykłych protez. Zdaniem stomatologów to jeden z najskuteczniejszych sposobów w leczeniu protetycznym, trwale obudowujących cały łuk zębowy.

Zastosowanie mniejszej ilości implantów powoduje, że leczenie jest mniej inwazyjne. Na ostateczne wygojenie się implantów dentystycznych oraz zrośnięcie ich z tkankami potrzeba czasu, ale nie ma co przekonywać, że efekt na na lata jest warty podjęcia leczenia. W czasie wizyt w klinice dentysta szczegółowo przedstawia kolejne fazy leczenia oraz dba, by proces odbywał się bez przeszkód. Po zakończeniu leczenia pacjent zyskuje estetyczny uśmiech, komfort żucia oraz zdrowie i możliwość poprawnej wymowy.