Osadzenie protezy na implantach stomatologicznych

Lampa Beyond
21 września, 2020
Jak wykonywana jest chirurgiczna resekcja zęba w gabinecie stomatologicznym?
30 września, 2020
Show all

Osadzenie protezy na implantach stomatologicznych

W tych czasach implanty gwarantują sporo możliwości poprawy piękna uśmiechu. Niekiedy zdarza się, że pacjent wymaga zastąpienia większej ilości zębów, a czasami całego łuku. Implanty wiernie imitują pojedyncze zęby, a tak samo mogą być wszczepione w zamian za większą ilość zębów. Obecnie istnieje również inny sposób odbudowania wielu brakujących zębów. Nieinwazyjny, a gwarantuje ten sam efekt estetyczny.

W przypadku odbudowy całego łuku stomatolodzy proponują osadzenie uzupełnienia stałego na tylko czterech implantach. Za pomocą tego stomatolog zmniejsza ilość implantów, które będą pełniły rolę filarów dla protezy. Ta ilość wystarcza, a efekt jest wygodny i trwały w użytkowaniu. Taka technika znajdzie zastosowanie u osób, które nie chcą lub nie mogą używać np. tradycyjnych protez. Zdaniem dentystów to jeden z najlepszych sposobów w leczeniu protetycznym, na stałe obudowujących cały łuk zębowy.

Wykorzystanie czterech implantów powoduje, że leczenie protetyczne jest zdecydowanie mniej inwazyjne. Na pełne wygojenie się implantów zębowych i zintegrowanie ich z kośćmi potrzeba czasu, ale nie ma co przekonywać, że trwały efekt na na lata jest warty dłuższego leczenia. W trakcie wizyt w gabinecie stomatolog szczegółowo omawia wszelkie fazy leczenia i pilnuje, aby proces odbywał się bez przeszkód. Po ukończeniu leczenia pacjent odzyskuje estetyczny uśmiech, komfort żucia o zdrowie i możliwość właściwej wymowy.