Piaskowanie zębów w klinice dentystycznej

Klinika stomatologiczna wybielająca zęby lampą Beyond
3 lutego, 2021
Co daje podcięcie wędzidełka
4 lutego, 2021
Show all

Piaskowanie zębów w klinice dentystycznej

Piękny uśmiech jest skutkiem nie tylko poprzez odpowiednie leczenie dentystyczne, ale też dzięki poprawnej profilaktyce i zabiegom podtrzymującym zdrowie i higienę jamy ustnej. Do zabiegów stomatologicznych z zakresu profilaktyki należy piaskowanie zębów, które tak jak w przypadku innych zabiegów typowo profilaktycznych, powinno być przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym co najmniej dwa razy w roku lub częściej, w zależności od osobistych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów polega na pozbywaniu się z powierzchni zębów osadu i przebarwień powstających między innymi od regularnego spożywania kawy, herbaty lub palenia papierosów. Piaskowanie wykonuje dentysta lub dyplomowane higienistki dentystyczne przy wykorzystaniu piaskarki stomatologicznej, która w dokładny sposób nakierowuje strumień wody z mieszanką piasku stomatologicznego na zęby i dokładnie je oczyszcza. Co więcej zawarte w strumieniu cząsteczki zostały tak sporządzone pod kątem twardości i rozmiaru, żeby nie wywoływały ujemnych skutków, czyli dla przykładu nie uszkadzały szkliwa.

Piaskowanie zębów zazwyczaj nie boli, jednak w przypadku osób z dużą nadwrażliwością może powodować dyskomfort. Taka metoda profilaktyki jamy ustnej, nie tylko usuwa osad, ale również przywraca naturalną biel zębów, nadaje im połysk i gładkość. Dokładność takiego zabiegu jest skutkiem tego, że piaskarka stomatologiczna dociera do trudnodostępnych miejsc, które ciężko oczyścić za pomocą szczotkowania i daje pewność pełnej higienizacji.