Prostowanie zębów może być niewidoczne

Jakie są korony zębowe na implanty zębów?
10 lutego, 2021
Gdzie wybielić zęby lampą Beyond
11 lutego, 2021
Show all

Prostowanie zębów może być niewidoczne

Głównym celem aparatów na zęby jest leczenie krzywizn zębowych, ale większości pacjentów zależy, żeby ten proces był jak najbardziej wygodny. Najpowszechniejszą z pobudek, przez które uciekają przed noszeniem aparatu ortodontycznego jest jego forma. Z uwagi na to opracowano nowoczesne rozwiązania ortodontyczne. Między innymi wymyślono niewidzialny aparat na zęby czyli orthocaps. Taki aparat ma formę 2 przejrzystych nakładek, dostosowywanych oddzielnie do konkretnego pacjenta. Wyklucza to konieczność zakładania metalowych części, a jego działanie jest porównywalne do pozostałych rodzajów aparatów na zęby.

Nakładki orthocaps stosując siłę nacisku w prosty sposób przestawiają zęby na zdrowe miejsce. W ten sposób wyrównują zęby oraz eliminują wady zgryzu – dla przykładu stłoczenia albo diastemy. Ponadto są w pełni wygodne oraz można ich używać zarówno za dnia oraz w nocy. Dzięki ich przezroczystej strukturze są zupełnie niewidzialne oraz wygodne, co pasuje pacjentom. W trakcie używania niewidzialnego aparatu na zęby pacjenci nie zgłaszają żadnych kłopotów w komunikacji. Kolejną zaletą orthocaps jest możliwość wyjmowania aparatu, co bardzo upraszcza utrzymanie czystości zębów.

Takie rozwiązanie ortodontyczne cieszy obszerne uznanie wśród pacjentów. Przede wszystkim tych, co nie chcą chwalić się używaniem aparatu na zęby oraz cenią sobie głównie estetykę.