Przyczyny krwawienia dziąseł

Ósemki sprawiają kłopot
23 lutego, 2021
Czy wszczepienie implantu jest lepsze od leczenia kanałowego?
24 lutego, 2021
Show all

Przyczyny krwawienia dziąseł

Krwawienie dziąseł najprościej zaobserwować podczas szorowania zębów. Powodów krwawienia dziąseł może być wiele na przykład zwykle są to niektóre przyjmowane leki, silny stres albo nieodpowiednia dieta. Przede wszystkim jednak ten problem występuje na skutek niedokładnej higienizacji jamy ustnej i rozwojowi jednej z najbardziej znanych chorób dziąseł i przyzębia czyli parodontozy. Z reguły złe lub za rzadkie oczyszczanie zębów wiązać się z odkładaniem się kamienia na zębach oraz rozprzestrzenianiem bakterii, które prowadzi do pojawiania się stanów zapalnych. Ta metodą osłabione zęby i dziąsła łatwiej ulegają działaniu nieprzyjaznych okoliczności i rozwojowi paradontozy.

Krwawienie dziąseł to nie tylko nieprzyjemny widok w ciągu mycia zębów. Problem ten pociąga za sobą inne tak samo nieciekawe skutki. Z upływem czasu zapalenie dziąseł prowadzi do poruszania się, a także wypadania zębów. Na tę przypadłość przede wszystkim powinny zwrócić uwagę również osoby palące papierosy, dlatego że substancje w nich zawarte też niekorzystnie wpływają na stan jamy ustnej i przeszkadzają w leczeniu.

Ze względu na te okoliczności, nie wolno lekceważyć krwawienia dziąseł. Przede wszystkim trzeba porozmawiać z dentystą oraz jak najszybciej zapisać na wizytę w gabinecie dentystycznym. Dentysta z pewnością podejmie leczenie problemu. W takiej sytuacji trzeba też zatroszczyć się o lepszą higienizację jamy ustnej i zakupić odpowiednio dopasowaną szczoteczkę do zębów.