Stabilizacja protezy na implantach

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta
Niewidoczny aparat ortodontyczny
30 grudnia, 2019
leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym dentysta
Zęby leczone kanałowo
13 stycznia, 2020
Show all

Stabilizacja protezy na implantach

proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta

Uzupełnienia protetyczne są znacznie bardziej komfortowe, kiedy są zamocowane trwale w jamie ustnej. To sprawia, że nie krępują w codziennych czynnościach, nie sprawiają bólu, nie obcierają ani nie przyciskają tkanek miękkich w jamie ustnej. Tak jak bywa przy protezach ruchomych. Najistotniejszym wyznacznikiem dobrej protezy jest jej właściwe dopasowanie. To niezwykle istotny czynnik głównie przy protezach całkowitych, których używają osoby bez zębów. Nowoczesnym sposobem na unieruchomienie protezy, jest wsparcie jej na implantach.

Zwykle w takim przypadku całkowitą protezę opiera się na dwóch lub czterech implantach. Implanty wszczepia się w kości szczęki, a tam muszą się zrosnąć i zostać uznane przez ciało. Następnie dopasowaną do pacjenta protezę opiera się na nich trwale. Takie rozwiązanie podnosi poziom życia pacjentów i jest najlepszą metodą protetycznych. Dzięki temu, że implanty doskonale integrują się z tkankami i są wyjątkowo solidne, taka proteza pozostaje odpowiednia na wiele lat. Co więcej wypełnienie braków zębów powoduje, że kości szczęki przestają zanikać. To oznacza dobry wygląd i komfort w czasie jedzenia pokarmów.

Stałe uzupełnienie oparte na implantach nie dopuszcza do tego, by resztki pokarmów wchodziły pod protezę i drażniły jamę ustną. Za sprawą użycia zaledwie dwóch lub czterech implantów proteza jest stabilna, a koszty niższe w porównaniu do implantacji całkowitej.