Sterylizacja przyborów stomatologicznych za pomocą myjni termo-dezynfekującej

Czysty gabinet dentystyczny
3 marca, 2021
Odkażanie parowe przyborów dentystycznych
4 marca, 2021
Show all

Sterylizacja przyborów stomatologicznych za pomocą myjni termo-dezynfekującej

Żeby zapewnić kompleksową czystość i sterylność przyrządów stomatologicznych używane są myjnie termo-dezynfekujące. Te machiny myjące i dezynfekujące w swoim specjalnym programie porządnie dezynfekują przybory i eliminuje bakterie.

Maszynowa sterylizacja wykonywana jest tutaj w 4 łatwych krokach. Początkowo wszelkie przybory dentystyczne ułożone w myjni, są dogłębnie obmywane z osadów dzięki na początku zimnej, a potem gorącej wody i środka myjącego. W kolejnym kroku program neutralizuje preparaty myjące, nasilając świeży efekt i zapobiegając odkładanie się osadu. Najważniejszy etap, czyli dezynfekcja opiera się na zestawieniu wody i wysokiej temperatury w określonej ilości czasu. To na tym etapie  definitywnie eliminowane są wszystkie bakterie, mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Ostatecznym krokiem jest suszenie przyrządów stomatologicznych. Dzięki specjalnym filtrom oczyszczone powietrze suszy przybory. To zapobiega powstawaniu na nich plam, rdzy oraz uszkodzeń.

Co więcej pełen proces jest szybki, a stosowanie go jest oszczędnym rozwiązaniem dla gabinetu dentystycznego. Myjnia termo-dezynfekująca nie zużywa przesadnej ilości wody i prądu. Dla pacjentów najważniejszą korzyścią efektywnie wymytego i zdezynfekowanego sprzętu stomatologicznych jest bezpieczeństwo.