Sterylny gabinet dentystyczny – podstawa pracy dentysty

Co niszczy zęby?Jak dbać o zdrowie zębów, czego unikać - pytamy dentystę
Przyczyny psucia się zębów
21 lipca, 2020
czyszczenie narzędzi stomatologicznych w gabinecie dentystycznym
Oczyszczanie narzędzi dentystycznych przy użyciu myjni termo-dezynfekującej
28 lipca, 2020
Show all

Sterylny gabinet dentystyczny – podstawa pracy dentysty

Zadbany, czysty i sterylny gabinet stomatologiczny to najlepsze miejsce pracy dentysty

W pracy stomatologa ważne są nie tylko wiedza, umiejętności i staż pracy. Przy każdym zabiegu dentysta korzysta z narzędzi, jakie właściwie wykorzystuje się wielokrotnie. Dlatego stomatolodzy tak często zwracają uwagę na to, aby gabinet dentystyczny był wysprzątany, a narzędzia odkażone.

To dla pacjentów w gabinetach dentystycznych używane są skuteczne maszyny sterylizacji. Bezpieczeństwo każdego, kto postanowi podjąć się leczenia zębów u stomatologa. Niezależnie od tego, czy pacjent zgłasza się na przegląd zębów, chce wybielić zęby, czy potrzebuje ukierunkowanego leczenia, jak wstawianie implantów albo leczenia ortodontycznego, odkażony gabinet dentystyczny to podstawa.

Machina do sterylizacji umożliwia całkowite odkażanie wszystkich narzędzi dentystycznych. Specjalne myjnie termo-dezynfekujące oraz autoklawy, sterowane komputerowo, co oznacza, że na wszystkich fazach odkażania dentysta sprawdza pracę systemu. Maszyny odkażające oczyszczają narzędzia, potem neutralizują preparaty czyszczące i przystępują do konkretnej dezynfekcji. W poszczególnych etapach swojej pracy urządzenia odkażające usuwają bakterie i mikroorganizmy, zapewniając całkowitą sterylność narzędzi.

Sterylne narzędzia stomatologiczne gwarantują tak samo dentystom jak i pacjentom całkowite bezpieczeństwo.