Stomatologia Dziecięca

Co daje kiretaż u dentysty
19 lutego, 2021
jaki wybrać aparat na zęby dla dziecka
20 lutego, 2021
Show all

Stomatologia Dziecięca

dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych

Bardzo często nie przywiązujemy wagi do tego, jak konieczne jest nauczanie dziecka właściwych nawyków. Zazwyczaj bywa tak, że maluchy nieodpowiednio pielęgnują zęby, z tego powodu są łatwiej narażone na powstawanie próchnicy. Nie należy tego ignorować, dlatego że zainfekowane próchnicą mleczaki mogą źle wpływać na wyrost zębów stałych. W ciągu wymiany zębów może pojawić się wiele nieprawidłowości. Choćby z uwagi na to, że w trakcie tego przebiegu w jamie ustnej dziecka znajduje się zbyt wiele lub za mało zębów. To z kolei może stać się źródłem występowania wad szczęki.

Próchnica zębów to choroba zakaźna, jaka bez problemu przenosi się z jednego zęba na następny. Z tej przyczyny bez trudu może przenieść się z mleczaków na zęby stałe. Ponadto efektem choroby może stać się wczesna utrata zębów mlecznych, która źle oddziałuje na rozwój mięśni i kości twarzy. Chore zęby z reguły sprawiają ból. Z tej przyczyny wizyty w gabinecie dentystycznym są potrzebne już we wczesnym etapie rozwoju dziecka.

Dla wszystkich gabinetów dentystycznych podstawowym celem jest, aby dzieci czuły się tam bezpiecznie. Zapoznanie z zespołem dentystów oraz przyjazne zachęcanie dziecka do pojawiania się w gabinecie dentystycznym jest potrzebną częścią adaptacji. Właściwa nauka szczotkowania zębów i regularne wizyty u dentysty uczą dzieci prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej. Leczone oraz zadbane zęby cieszą pacjentów w różnym wieku.