Stomatologia estetyczna Toruń

leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym - kiedy potrzebne?
Skąd wiadomo, że jedynym sposobem ratunku zęba jest leczenie kanałowe?
9 września, 2020
Leczenie bezzębia w gabinecie dentystycznym - proteza całkowita czy implanty zębów
Uzupełnienie braków zębów – implanty zębów a całkowite uzupełnienie protetyczne?
16 września, 2020
Show all

Stomatologia estetyczna Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas wiele razy spoglądał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że śnieżnobiały uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto dbać o kondycję swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach społecznościowych. Na stan naszych zębów wypływają przyzwyczajenia i jedzenie. Czarna kawa, kilka kubków herbaty dziennie, czerwone wino lub papierosy mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Bardzo ważna jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania pomogą nam utrzymać zęby w dobrej kondycji. Na kolor naszych zębów w istotnym stopniu mają wpływ też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie zaawansowana i umożliwia nie tylko wybielać ale także dokonywać korekcji kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są drobne i nie pasują do twoich rysów? Nie podoba ci się kształt twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Innowacyjne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować oczekiwany efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć piękny uśmiech na już. Stomatologia estetyczna proponuje szeroki wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa masy ceramicznej nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest eliminacja przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeśli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby stworzyć indywidualnie dobrane licówki, dentysta sporządza wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta sporządza najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie dentysta wie, które fragmenty szczęki potrzebują poprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się doskonale dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu.Następny krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych nakładek . Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- jak wybrać najlepsze?

Wyróżniamy kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- stosunkowo niski koszt, skomponowane  skomponowane z różnych materiałów. Ich cena wynosi od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne- ich twardość kilkukrotnie przekracza twardość szkliwa, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- recepta na białe zęby

Zaawansowany poziom innowacji stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko zmienić kształt zębów. Każdy z nas chce o doskonale białych zębach. Istnieje sporo alternatyw by uzyskać hollywoodzki uśmiech. Oto najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Zabieg wybielania przy użyciu lampy rozpoczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest zastosowanie profesjonalnego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Kolejnym metodą na uzyskanie doskonale białych zębów jest zastosowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów stomatologicznych razem z zaleceniami co do użycia od fachowca. Najczęściej nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż wybielanie u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie polecane jest palaczom. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są jaśniejsze i wypolerowane, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie zajmuje około pół godziny a jego cena jest stosunkowo niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl