Wszczepienie implantów w podczas jednej wizyty u stomatologa

Trwałe implanty dentystyczne
26 listopada, 2020
Co robić, by nie dopuścić do osłabienia szkliwa zębów oraz dziąseł?
8 grudnia, 2020
Show all

Wszczepienie implantów w podczas jednej wizyty u stomatologa

Wszczepianie implantów można przeprowadzać 2 metodami. Szczególnie popularny zabieg wszczepiania dwufazowych implantów zawiera 2 podstawowe etapy. Po pierwsze w szczęce aplikowany jest implant stomatologiczny, w następnym etapie stomatolog implantolog umieszcza koronę zęba dopiero po absolutnym przyjęciu się implantu. Obecnie dostępny jest jednak sposób aplikacji implantów stomatologicznych w w ciągu jednej wizyty, tj. implantów jednofazowych.

Implanty w jeden dzień charakteryzują się tym, że podczas jednego zabiegu pacjent otrzymuje zarówno implant, a także protezę zęba. Rzecz jasna cały proces wyprzedzają kompleksowe badania diagnostyczne, by pacjent był świadom wszelkich działań wykonywanych przez dentystę, ale sama odbudowa przeprowadza się podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Bazowym zastrzeżeniem do wykonania implantów w w ciągu jednej wizyty jest dobry stan zdrowia zębów i dziąseł oraz samej kości szczęki lub żuchwy w miejscu wszczepu.

Bez względu na metodę implant i tak musi się połączyć z kością, ale przy wszczepie implantów jednofazowych cały zabieg odbywa się pod koroną protetyczną, a pacjent może zwyczajnie z niej korzystać. Patrząc na ilości braków oraz protetycznego uzupełnienia – mostu, korony albo całej protezy opartej na implantach – w czasie integracji implantu z kością pacjent korzysta z protezy tymczasowej. Po całkowitym zespojeniu się implantu i kości stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie protetyczne na właściwe uzupełnienie. Bez względu na to uzupełnienie tymczasowe doskonale spełnia swoje zadanie oraz umożliwia uzyskanie nowego kompletu zębów w ciągu jednej wizyty.