Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – pomoc stomatologa

Zgorzel Przyzębia: Przyczyny, Objawy i Metody Leczenia
Zgorzel Przyzębia: Przyczyny, Objawy i Metody Leczenia
4 kwietnia, 2020
przyczyny krwawienia dziąseł podczas szczotkowania zębów
Do czego prowadzą krwawiące dziąsła?
16 kwietnia, 2020
Show all

Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – pomoc stomatologa

leczenie zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego w gabinecie stomatologicznym

Systematyczne wizyty u dentysty pozwalają pacjentom nie tylko pielęgnować zdrowie oraz czystość jamy ustnej, ale również za ich sprawą można szybko zdiagnozować zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Zadaniem tego stawu jest poruszanie żuchwą w tył i na przód oraz w prawo i w lewo. Ze względu na to jego prawidłowe działanie uzależnia właściwą wymowę albo przykładowo żucie pokarmów.

Wszystkie niedogodności związane z działaniem stawu skroniowo-żuchwowego można szybko zobaczyć, co sprawia, że możliwe jest szybkie podjęcie leczenia. W gabinetach dentystycznych diagnozy odbywają się za pomocą specjalnego deprogramatora pod opieką stomatologa chirurga. Wychwycenie problemu nie wymaga szerokiej wiedzy ze względu na ilość pojawiających się w takim przypadku sygnałów.

Do najczęstszych sygnałów problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym zalicza się zaciskanie i zgrzytanie zębami. Równie znane są trudności w żuciu twardych pokarmów lub dalekim otwieraniu ust oraz konieczność silnego przyciskanie zębów, aby stykały się ze sobą. Bywa też tak, że słyszalne są kliknięcia i trzaski w stawach albo obserwujemy przedwczesne zniszczenie, starcie lub nadwrażliwość zębów. Takich sygnałów nie nie powinno się bagatelizować, ponieważ towarzyszą im częste bóle karku, głowy czy pleców, a także ruchomość zębów oraz problemy z innymi stawami.