Zastosowanie koron protetycznych od dentysty

protezy zębowe i uzupełnienia protetyczne dla pacjenta z gabinetu stomatologicznego
Do czego służy wkład koronowo-korzeniowy
10 marca, 2020
jak dbać o protezę zębów? dlaczego należy zdjąć protezę przed snem?
Dlaczego powinno się zdejmować przed spaniem ruchome protezy zębów?
24 marca, 2020
Show all

Zastosowanie koron protetycznych od dentysty

korony protetyczne zakładane są w gabinecie dentystycznym

W stomatologii korony protetyczne mają szerokie przeznaczenie. Przede wszystkim są świetnymi zamiennikami pojedynczych zębów, jakie zepsuły się albo oczekują odnowy po leczeniu kanałowym. Korony wstawia się także na implantach w sytuacji, gdy konieczne jest uzupełnienie całkowitego braku zęba.

Korony zębowe formowane są także z wielu surowców. Współcześnie najbardziej popularne są korony cyrkonowe albo porcelanowe z ceramiczną podbudową. Zdecydowaną zaletą tego rodzaju odnowy zębów jest niezwykła wytrzymałość koron. Przy użyciu koron można zakryć wszystkie niedoskonałości zębów, na przykład kiedy są w jakiś sposób naruszone albo nie są już tak estetyczne jak kiedyś. To dlatego, że korony swoim kształtem upodabniają się do naturalnych zębów i ulepszają piękno jamy ustnej.

Korony mogą schować nierówności albo przebarwienia. Aby stało się to możliwe trzeba obrobić ząb pod to wypełnienie. Nie wykonuje się w przypadku koron położonych na implantach. W czasie tego zabiegu chirurg stomatolog nie narusza w żaden sposób obocznych zębów, tylko wypełnia przestrzeń między nimi. Cena korony protetycznej przyjmuje wartość uzależnioną od z materiału, z jakiego ją przygotowano. Koszt korony podbija również to, czy jest położona na ząb lub jego resztki, czy na implant.