Zmiana kształtu zębów – Poprawa uśmiechu

Ponowne leczenie kanałowe lub ekstrakcja zniszczonego zęba?
18 marca, 2021
leczenie kanałowe - stomatologia
Na czym polega leczenie kanałowe i w jakiej sytuacji trzeba je przeprowadzić?
24 czerwca, 2022
Show all

Zmiana kształtu zębów – Poprawa uśmiechu

Piękny wygląd uśmiechu to bardzo istotna kwestia dla wielu osób, które wstępują do kliniki stomatologicznej. Zazwyczaj stomatologiczna naprawa kształtu i wyglądu zębów dotyczy małych ukruszeń, pęknięć, nierówności albo brzydkiego koloru. Dzięki umiejętnościom dentysta może poprawić kształt wybranych zębów. Zabiegi proponowane przez dentystów nadające piękno uśmiechu nie ingerują w budowę zębów za głęboko, a przy tym nie sprawiają żadnego bólu czy dyskomfortu. Zmiana kształtu i wyglądu zębów w gabinecie stomatologicznym oczekuje, żeby zęby były zdrowe.

Jednym ze sposobów wśród zabiegów stomatologii estetycznej na zmianę kształtu i wyglądu zębów znajduje się tzw. bonding. Technika ta polega na zakryciu minimalnych niedoskonałości i pęknięć niewielką ilością kompozytu. Taką metodą kształt zęba bez problemu można dostosować do oczekiwań pacjenta, z uwagi na to, że na początku kompozyt jest niezwykle plastyczny. Stomatolog bez trudu także dostosuje jego odcień. W końcowej fazie utwardzony kompozyt należy tylko wypolerować oraz wygładzić.

Odrębnym zabiegiem jest zastosowanie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki zakładane na wierzchu zębów są bardzo estetyczne. W głównej mierze zainteresują pacjentów, którzy chcą poprawić wygląd niejednakowych albo wyszczerbionych zębów. Licówki łatwo maskują niedoskonałości oraz niechciane przebarwienia. Dodatkową zaletą jest też to, że można nimi naprawić niewielkie niedoskonałości, np. przerwy między zębami. Licówki dentystyczne mogą być wykonane z porcelany lub z kompozytu.