Co robić, by nie bać się dentysty?

Jaką metodą troszczyć się o zdrowie dziąseł?
12 marca, 2021
Jakie są fazy przygotowywania protetycznego mostu
13 marca, 2021
Show all

Co robić, by nie bać się dentysty?

Lęk przed stomatologiem jest bardzo powszechnym problemem większej części pacjentów, ze względu na to nie jest to powód do wstydu. Na szczęście przy sposobach współczesnej stomatologii wszelkie zabiegi przeprowadzanie w gabinetach stomatologicznych robi się bez bólu. Jeżeli jednak to nie wystarcza, by wyeliminować strach, mamy kilka podpowiedzi jak nie bać się dentysty.

W pierwszej kolejności najlepiej skoncentrować się na wyborze odpowiedniej kliniki. Sterylny gabinet stomatologiczny, sterylne narzędzia oraz ciepły zespół pomogą pokonać strach. W ten sam sposób pomoże odwiedzanie tego samego gabinetu, co pomoże przyzwyczaić się do lekarzy. Wizytę warto ustalić, kiedy ma się niewiele zajęć, by nie martwić się ograniczonym czasem oraz najlepiej na godzinę, bez potrzeby czekania. Można także powiedzieć dentyście o swoich obawach. Stomatolodzy to również ludzie, z uwagi na to chętnie porozmawiają o pełnym toku leczenia, aby uniknąć zaskoczenia oraz niejasności. Leczenie u dentysty jest odpowiednie dla nas oraz naszego zdrowia, a do tego przywraca wspaniały uśmiech. Lepiej nie postrzegać wizyt kontrolnych jako przymusu, ale jako sposób dbania o siebie.

Chwilę przed wejściem do gabinetu lepiej rozmawiać o leczeniu stomatologicznym z innymi pacjentami, którzy, również lękają się dentysty. Wymiana doświadczeń, głównie tych niezbyt przyjemnych, nie rozwiąże problemu, jak nie bać się dentysty? W klinice dentystycznej pracują wyrozumiali specjaliści, którzy na pewno postarają się, aby wizyty były bezpieczne i bezbolesne.