Nowe sposoby wspomagające leczenie stomatologiczne

Bruksizm – co to jest?
17 lutego, 2021
Oparcie całkowitej protezy na implantach
18 lutego, 2021
Show all

Nowe sposoby wspomagające leczenie stomatologiczne

Dentystyczne działania chirurgii stomatologicznej zwykle skutkują procesem gojenia tkanek. Obecnie, technologia pozwala stomatologom na korzystanie z technik, jakie w ogromnym stopniu przyspieszają odnowienie tkanek. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest wykorzystanie bogato-płytkowej fibryny PRF. Taka fibryna jest powłoką pozyskiwaną wprost z krwi pacjenta, a zamieszczone w niej białe krwinki mają budujący wpływ na renowację komórek. Zastosowanie fibryny wspiera gojenie oraz leczenie infekcji oraz stanów zapalnych, a także produkcję nowych tkanek i naczyń krwionośnych.

To rozwiązanie ma według stomatologów szerokie przeznaczenie. Między innymi przede wszystkim spełnia oczekiwania w ciągu zabiegów wszczepiania implantów, podnoszenia dna zatoki szczękowej oraz działaniach naprawczych. Taka technika jest efektywna także w czasie leczenia komplikacji po usunięciu zęba, recesji dziąsła lub leczenia kieszeni dziąsłowych. Za sprawą fibryny bogato-płytkowej te trudne zabiegi stomatologiczne są zdecydowanie bardziej bezpieczne i łatwe do zaleczenia.

Zwykle z jednej dawki pozyskanej krwi można pozyskać od 3 do aż siedmiu fibryn. Wszystko za sprawą techniki specjalnego wirowania i opracowania próbek krwi. A ze względu na to, że próbki są pozyskiwane wprost od pacjenta, fibryny są całkowicie naturalne oraz zgodne.