Z jakiego powodu mycie języka jest konieczne?

W jaki sposób przyszykować się do usunięcia zęba?
27 października, 2020
Trwałe implanty dentystyczne
26 listopada, 2020
Show all

Z jakiego powodu mycie języka jest konieczne?

Zdrowie jamy ustnej to w głównej mierze staranne szorowanie zębów z resztek jedzenia. Nie można lekceważyć tego, że bakterie kumulują się zarówno na powierzchni zębów, jak i wszędzie w jamie ustnej. Samo szorowanie zębów nie usuwa więc stu procent bakterii. Ze względu na formę języka, bakterie bez trudu się na nim odkładają. Z tego powodu dentyści przypominają, że pragnąc w pełni dbać o jamę ustną, trzeba często czyścić również język. Wszystko dlatego, że jeśli bakterie trwale gromadzą się w jamie ustnej wywołują dolegliwości związane z higieną zębów.

Niekiedy szczoteczki do zębów zaopatrzone są w specjalne gumowe powierzchnie wskazane do oczyszczania języka. Fragment szczoteczek, jaki pomoże nam zachować czystość języka znajdziemy tak samo w przypadku sonicznych szczoteczek do zębów (np. jako specjalna końcówka), jak i w przypadku nieelektrycznych szczoteczek. W celu oczyszczania języka dentyści polecają dostępne w drogeriach specjalne skrobaczki lub czyściki, przeważnie stworzone z gumy, jakie skutecznie eliminują bakterie z języka.

Metoda oczyszczania języka jest bardzo łatwa. Wystarczy robić okrężne ruchy oraz z prawa na lewo tak, aby dokładnie usunąć bakterie. Do tego można też wspomóc się pastą do zębów, a pełen rezultat warto poprawić płynem do płukania ust. Takie działania bardzo dobrze oczyszczają jamę ustną z bakterii oraz są świetnym krokiem higieny. Dla zachowania pełnej higieny warto chodzić na częste kontrole u dentysty.