Czy profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa u wszystkich jest skuteczne?

wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym
Bezpieczne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym
31 sierpnia, 2020
leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym - kiedy potrzebne?
Skąd wiadomo, że jedynym sposobem ratunku zęba jest leczenie kanałowe?
9 września, 2020
Show all

Czy profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa u wszystkich jest skuteczne?

skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą

Wybielanie zębów, szczególnie profesjonalnymi technikami od dentysty oceniane jest jako jeden z najbardziej efektywnych zabiegów estetycznych . Dzięki użyciu metody, da się w krótkim czasie przywrócić biel zębów widoczniejszą o parę tonów. Zwykle wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, wynikających z np. barwiącej diety. Bywa jednak tak, że zabiegi wybielające okażą się bezowocne.

Kiedy wybielanie zębów nie działa? Wyeliminowanie przebarwień powstałych na skutek diety pozwoli odkryć naturalny odcień zębów, które czasem nie są całkiem białe. Zdarza się, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby na stałe zmieniają kolor na przykład na skutek używanych leków lub w przypadku zębów martwych. Wtedy nie osiągniemy doskonałej bieli preparatami wybielającymi , ani fachowym zabiegiem wybielania w klinice dentystycznej.

Co robić, gdy wybielanie zębów nie daje efektów? W tej sytuacji sięgamy po inne zabiegi estetyczne u stomatologa. Dobrym rozwiązaniem będzie założenie licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki, które trwale zakładamy na zęby, mają dużo plusów. Obok tego, że możemy wybrać ich kolor do pacjentów, za pomocą licówek dentysta może dokonać również niewielkiej poprawy kształtu zębów (np. maskowanie diastemy). Z uwagi na to powinno się przed wybielaniem zębów porozmawiać z dentystą, aby stwierdził, jaka technika będzie dla nas najbardziej skuteczna.