Czysty gabinet dentystyczny

Jak uzupełnić ząb – wkład koronowo-korzeniowy
2 marca, 2021
Sterylizacja przyborów stomatologicznych za pomocą myjni termo-dezynfekującej
3 marca, 2021
Show all

Czysty gabinet dentystyczny

W zawodzie dentysty niezbędne są nie tylko wiedza, umiejętności oraz staż pracy. W trakcie każdego zabiegu dentysta używa narzędzi, jakie stosuje się wielokrotnie. Z tego względu dentyści tak bardzo zwracają uwagę na to, aby gabinet dentystyczny był czysty, a narzędzia odkażone.

To dla pacjentów w klinikach stomatologicznych stosowane są skuteczne machiny sterylizacji. Bezpieczeństwo pacjenta, który zdecydował podjąć się leczenia zębów w gabinecie. Niezależnie od tego, czy pacjent zgłasza się na przegląd zębów, chce wybielić zęby, czy potrzebuje specjalnego leczenia, jak wstawianie implantów albo leczenia kanałowego, odkażony gabinet dentystyczny to podstawa.

Machina do sterylizacji pozwala na pełne odkażanie wszystkich narzędzi dentystycznych. Specjalne autoklawy oraz myjnie termo-dezynfekujące, kontrolowane komputerowo, dzięki czemu na wszystkich fazach odkażania dentysta kontroluje działanie systemu. Machiny sterylizujące wnikliwie myją narzędzia, po czym neutralizują ekstrakty czyszczące oraz przystępują do konkretnej dezynfekcji. W kolejnych fazach swojej pracy maszyny sterylizujące usuwają mikroorganizmy oraz bakterie, zapewniając totalną sterylność narzędzi.

Czyste narzędzia dentystyczne gwarantują tak samo dentystom jak i pacjentom całkowite bezpieczeństwo.