Kiedy dentysta nie wszczepi implantu?

dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza zdaniem dentystów
Czy warto używać szczoteczki sonicznej?
29 kwietnia, 2020
leczenie kanałowe a implant - jaki zabieg u dentysty jest lepszy
Czy leczenie kanałowe jest lepsze od wszczepienia implantu?
12 maja, 2020
Show all

Kiedy dentysta nie wszczepi implantu?

kto może mieć implanty zębów od dentysty

Współczesny postęp w stomatologii powoduje, że leczenie zębów jest dostępne dla w gruncie rzeczy każdego. Zabieg wszczepienia implantów, choć wlicza się do bardziej wymagających, także z czasem stał się o wiele bardziej bezpieczny. Mimo to istnieje parę ograniczeń, które należy rozważyć, decydując się na ten zabieg.

Co najważniejsze implantów nie wykonuje się kobietom w ciąży ani w przypadku osób z zaburzeniami układu krzepnięcia krwi czy z daleko posuniętą osteoporozą. Ograniczeniem jest też trwająca choroba nowotworowa i nieustabilizowana cukrzyca. Implantów nie wszczepia się u dzieci ani osób poniżej 16 roku życia, z uwagi na ciągle trwający proces rozwoju kości szczęki.

Część czynników nie wyklucza ostatecznie możliwości wszczepienia implantów, jednak powinny być one skonsultowane z dentystą przed podjęciem zabiegu implantacji. Są to na przykład osoby dotknięte chorobami psychicznymi, wadami serca albo z chorobą Parkinsona. Rozmowy z dentystą potrzebują też ci pacjenci, którzy latami są uzależnieni od papierosów.

Warunkiem wszczepienia implantów jest dobry stan kości szczęki oraz jamy ustnej, dlatego pacjenci dotknięci chorobami takimi jak parodontoza lub próchnica, powinny najpierw podjąć leczenie w gabinecie dentystycznym, zanim będą mogli wziąć po uwagę zabieg implantacji.

W innych wypadkach nie ma ograniczeń do zastosowania implantów. Pacjent, który pozytywnie przejdzie konsultację medyczną może zdecydować się na implanty.