Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Ligatury ortodontyczne - ortodonta Toruń
Ligatury ortodontyczne
24 września, 2019
piaskowanie zębów toruń
Piaskowanie zębów Toruń
24 września, 2019
Show all

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Odpowiedzią na potrzeby pacjentów z brakiem zębów są zabiegi implantologii, czyli wszczepiania implantów w miejscu albo miejscach, z których z niezależnych powodów doszło do ekstrakcji zębów. O ile sam implant, wykonywany zwykle z tytanu, umieszcza się w kości szczęki i jest niewidoczny dla innych ludzi, tak wybór materiału na koronę zęba jest jak najbardziej istotny. Głównym zadaniem sztucznej korony zęba jest dokładna imitacja naturalnych zębów w jamie ustnej, żeby różnica pomiędzy nimi była niewidoczna.

Jednym z najdoskonalszych tworzyw na koronę na implancie jest cyrkon. Korony cyrkonowe cechują się dużą trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zgodnością biologiczną, a także barwą, która przypomina prawdziwe zęby. To świadczy o tym, że wielką zaletą koron cyrkonowych jest ich wysoka estetyka, która zadowoli ceniących dobry wygląd pacjentów. Ponadto korony cyrkonowe nie wywołują przebarwień dziąseł (tak jak to jest możliwe w przypadku innych materiałów) i mało ważą, co zaniża ryzyko przeciążenia.

Innymi ważnymi walorami koron cyrkonowych na implantach jest też to, że w czasie korzystania, ich obecność w jamie ustnej nie wpływa na smak spożywanego jedzenia lub napojów. Ponadto są one odporne na szkodliwość kwasów, powstających z rozkładu cukrów i na zmiany temperatur oraz korozję. Co więcej w czasie wykonywanych światowo badań klinicznych, nie zaobserwowano u pacjentów żadnych reakcji alergicznych. Korony cyrkonowe na implantach mają więc wiele plusów, jednak ich świetna jakość znacznie zawyża ich cenę.

https://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/