Piaskowanie zębów Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Korony cyrkonowe na implantach Toruń
24 września, 2019
Fluoryzacja zębów Toruń
26 września, 2019
Show all

Piaskowanie zębów Toruń

piaskowanie zębów toruń

piaskowanie zębów toruń

Piękny uśmiech jest skutkiem nie tylko przez właściwe leczenie dentystyczne, ale także dzięki poprawnej profilaktyce oraz zabiegom utrzymującym zdrowie oraz higienę jamy ustnej. Do zabiegów dentystycznych z działu profilaktyki należy piaskowanie zębów, które tak samo w przypadku innych zabiegów typowo profilaktycznych, należy przeprowadzać w gabinecie stomatologicznym przynajmniej dwa razy w ciągu roku lub częściej, w zależności od osobistych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów działa na zasadzie usuwania z powierzchni zębów osadu oraz przebarwień powstających między innymi od regularnego picia herbaty, kawy czy palenia papierosów. Zabieg wykonuje lekarz dentysta lub dyplomowane higienistki dentystyczne przy wykorzystaniu piaskarki stomatologicznej, która w precyzyjny sposób naprowadza strumień wody i piasku stomatologicznego na zęby i porządnie je oczyszcza. Co więcej umieszczone w strumieniu cząsteczki zostały w taki sposób sporządzone pod kątem rozmiaru i twardości, aby nie miały złych skutków, czyli przykładowo nie niszczyły szkliwa.

Piaskowanie zębów zazwyczaj jest zabiegiem bezbolesnym, ale w przypadku osób z wysoką wrażliwością może powodować dyskomfort. Ta metoda profilaktyki jamy ustnej, nie tylko usuwa osad, ale również przywraca naturalną biel zębów, nadaje im połysk i gładkość. Precyzja takiego zabiegu jest skutkiem tego, że piaskarka stomatologiczna dociera do trudnodostępnych miejsc, które ciężko oczyścić poprzez samo szczotkowanie i daje pewność 100% higienizacji.